Bine ai venit în locul în care ideile tale te vor conduce către ceva cu adevărat important.

Hai sa ne cunoastem!

BUSINESS COURIER este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator de top şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii.Business Courier este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus

Ne înconjurăm de oameni care au în ADN pasiunea pentru curierat. Pentru că ei înțeleg cel mai bine că rezultatele nu vin de la sine, ci sunt construite cu ajutorul unei echipe.

Dacă sunteți interesat de o poziție, vă rugăm să trimiteți CV-ul la:

Departament Resurse Umane
hr@businesscourier.ro

Curier

Candidatul ideal

  • studii medii
  • permis de conducere categoria B de cel putin 1 an, fara evenimente rutiere
  • experienta in conducerea autoutilitarelor  <3,5 t prezinta un avantaj (small van)
  • cazier judiciar curat
  • cunoasterea zonei Bucuresti si/ sau localitati limitrofe prezina avantaj
  • tinuta decenta, limbaj si atitudine pro-client

Descrierea jobului

  • Preluare si distribuire coletele
  • Intocmire facturi, chitante si alte documente legate de expeditie
  • Incasare numerar cand este prevazuta plata ramburs si/sau incasare costuri transport
  • Ingrijirea masinii din dotare.

Key Account Desk Advisor

Candidatul ideal:

  • Studii medii;
  • Experienta anterioara reprezinta avantaj;
  • Orientare si deschidere catre client;
  • Responsabilitate si seriozitate;
  • Dinamism si spirit de initiativa;
  • Flexibilitate si spirit de echipa;
  • Limba Engleza (nivel conventional).

Obiective:

  • Indeplinirea corecta a sarcinile specifice postului;
  • Ofera suport partenerilor societatii in conformitate cu standardul de calitate;
  • Contribuie activ la mentinerea relatiilor de business cu partenerii societatii;
  • Gestioneaza cazurile delicate (pierderi, deteriorari ale produselor, etc.);
  • Activitatea se desfasoara predominant utilizand canalul de comunicare email;

Beneficii:

  • Salariu competitiv+bonusuri de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitati reale de dezvoltare a carierei;
  • Posibilitate promovare;
  • Training asigurat;
  • Spatiu de joaca si relaxare si masaj;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;